Bayramın dokuz gün olması ile birlikte tatilcilerin akın akın gittiği Kaş an bari ile yaklaşık 2 milyon nüfusa ulaştı. Tatil dendiğinde ilk akla gelen tatil yörelerinden biri olan Kaş turizmine kırmızı, sesi gür çıkan bir horoz ciddi darbe vurdu.

Olayı gündeme Poppie Jean isimli “tehlikeli Twitter fenomeni” taşıdı. Yıl boyunca beklediği tatil için Kaş ‘a giden Tuğçe her sabah 5 sıralarında ortalığı ayağa kaldıran horozun sesi ile uyandı ve durumdan çok şikayetçi olan Popicin “mk memleketine iki gram huzur bulmaya geldik, her sabah 5 te salak bi horoz tarafından uyanmak istemiyorum” şeklinde isyan etti. Sağlam bir takipçi kitlesine sahip Popicin’in tepkileri kısa sürede sosyal medyada yankı buldu ve Kaş turizmi için bu olay ciddi bir prestij kaybına yol açtı.

Kaş turizm işletmecilerinden birisi ise Popicin’e tepki göstererek “Kaş ‘a tatil yapmaya gelmiş ama tavuk gibi erkenden uyuyor, tavuk gibi uyuyanı elbette horoz uyandıracak” dedi. Kaş ‘a gidip sabaha kadar eğlenmek dururken erkenden uyumakta zaten çok anlaşılır bir durum değil bizce de.

Kaş turizmcileri ile Popicin arasındaki polemik gittikçe büyüyeceğe benziyor. Olayların takibinde kalacağız..

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir