Son dönemde seçim kanunlarının değişmesiyle milletvekili olabilme yaşı düşürüldü ve 2018 Haziran seçimleri için aday adaylarının isimlerini açıkladığı bu dönemde genç adaylar da göze çarpmaya başladı.

Bu adaylardan birisi de 19 yaşında olan Alparslan Ökkeş Yarar. Aslen Erzurum – Oltulu olan Yarar MHP‘den milletvekili adayı olabilmek için Muğla ilinden başvuru yaptı. Her ne kadar yaş olarak genç olsa da kendisiyle konuştuğumuzda bizlere , seçilmesi durumunda  gerçekleştirmek istediği bir çok projeden bahsetti. Alpaslan Ökkeş Yarar ile konuştukça, O’nu dinledikçe seçilme yaşının düşürülmesinin ne kadar doğru bir karar olduğuna şahit olduk.

Son yüzyılda gençlerin önü hep kapatıldı, hep önlerine geçildi ve Atatürk her ne kadar bu ülkeyi gençlere emanet etti ise de bu ülke gençlere yeterince güvenmedi. Bunun sonuçlarını ise bizzat yaşadık gördük. Medeni olarak gördüğümüz, çağdaş olarak özendiğimiz ülkeleri kalkındıran temelde genç beyinler, gençlerin gücü. Nihayet ülkemizde de gençlerin önü açılıyor. Alpaslan Ökkkeş Yarar güçlü karaktere sahip, ön öngörüleri sağlam, saygılı, kültürüne ve tarihine bağlı bir  genç. Tüm bunlara ek olarak Muğla için geliştirdiği eşsiz projelere sahip.

Kendisine siyaset arenasında başarılar diliyor ve umuyoruz ki Alpaslan Ökkeş Yarar gibi gençlerin önü açılır, onların önü açılırsa biliyoruz ki ülkenin önü açılır..

 

Özgür Çiçek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir