MHP milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı’nın tepki çeken sözlerinin ardından Beyaz TV’nin sahibi Osman Gökçek’i arayarak Kütahyalı’nın ekrandan alınmasını istemiş, Rasim Ozan Kütahyalı da, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından özür mesajı yayınlamıştı.

BEYAZ TV İLE YOLLARI AYRILDI

Derin Futbol programının açılışında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ertem Şener, “Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık” dedi.

Ertem Şener’den tehdit gibi sözler

Gökçekler’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında dün gece Rasim Ozan Kütahyalı kendisine yapılan şakanın ardından skandal sözlere imza atmıştı. Skandal sözlerin ardından Rasim Ozan Kütahtalı Derin Futbol programından kovuldu. Ertem Şener karar sonrası “Rasim’in tüm düşmanlarına bedelini ödetecek gücü vardır” dedi.

 

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den kovuldu

14 DERNEKTEN ORTAK KAMUOYU DUYURUSU

Televizyonu meczubu Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’de canlı yayınlanan spor progrmaındaki sözlerine tepkiler dinmek bilmiyor. Boşnak kökenli vatandaşların kurduğu 14 dernek, vakıf ve platformdan ortak kınama yayınlandı. Dernekler ayrıca bu işi mahkemeye götüreceklerini açıkladılar.

“RASİM OZAN KÜTAHYALI’YI KINIYORUZ!

“Hemen gemen yaptığı her konuşmada birilerine hakaret etmeyi ve onları aşağılamayı alışkanlık haline getirmiş, başka bir mahareti bulunmayan ve sözde gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı isimli ne idüğü belirsiz kişi, 19.11.2017 Beyat TV kanalında katıldığı Beyaz Futbol programında kendisine yapılan şakayı “kusturmalı Boşnak s…” olarak nitelendirmiştir.

Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler milli ve dini değerlerimize kesinlikle uymamakla birlikte kelimenin tam anlamı ile ırkçılıktır. Bu sözler küçümseyiciliğin, tahrik ediciliğin, terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir.

Bu sözlerin sahibi Rasim OZan Kütahyalı başta olmak üzere, ona televizyon kanalında imkan veren Beyaz TV Genel Yayın Yönetmeni ve kanal sorumlularını, Beyaz Futbol adlı programı yapan be sınan ekibi KINIYOR, sözlerin sahibi Rasim Ozan Kütahyalı hakkında adli makamlara başvuru yapacağımızı ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

Muhammed Sancaktar / Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Der. Bşk.

Abdullah Gül / İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Der. Bşk.

Erdoğan Erden / Anadolu Yakası Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Der. Bşk.

Yusuf Öztürk / Bursa Bosna Sancak Yrd. ve Kültür Der.Bşk.

Kasım Gül / Adana Bosna Kardeşlik Yrd. ve Kültür Der. Bşk.

Erol Sevim / Sivas Bosna Sancak Eğiğim ve Sosyal Yrd. Der. Bşk.

Serdar Aydar / Çağdaş Balkan Türkleri Dayanışma Eğitim ve Kültür Der. Bşk.

Süleyman Euzunlar / Rumeli Balkan Göçmenleri Yrd. ve Dayanışma Der. Bşk.

Fuat Çoşkun / Sancaklılar Kültür Yrd. ve Dayanışma Bşk.

Saffet Erdem / Bosna Sancak Dostları Fed. Bşk.

Muhammed Sancaktar / Rumeli Platformu Bşk.

Kerim Erdem / Rumeli Türk Der. Bşk.

Kamil Çalışkan / Sancak Dostları Vakfı Bşk.”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir