İstanbul Yenibosna’da 75. Yıl Polis Merkezi yakınında patlama oldu. Twitter adresinden açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Bahçelievler ilçesi Fatih caddesinde bombalı motosikletin patlatılması sonucu, ilk tespitlere göre biri ağır, beş vatandaşımız yaralanmıştır” ifadesini kullandı. Daha sonra olay yerine giderek gazetecilere konuşan Şahin, “Patlamada 10 vatandaşımız yaralanmıştır ağır yaralımız yok” dedi. Olayla ilgili ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Şahin, olayın oluş şekli, konuyla ilgili örgüt bağlantısına ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Patlamanın şiddetiyle çevredeki çok sayıda evin camları kırıldı. Bazı araçlarda da hasar oluştu. Bölgeye bomba imhâ ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.

Patlamanın olduğu bölgeye giden polis ekipleri, olaya karıştığı iddia edilen bir şüphelinin eşkâlini tespit etti. Güvenlik güçleri, şüphelinin yakalanması için çevrede uygulama başlatırken, polis helikopteri de çalışmalara havadan destek veriyor. Ekipler, şüphelinin yakalanması için otobüs ve metrobüslerde de çalışma yapmaya başladı.

Kaynak: DHA ve AA

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir