Türkü söylüyor kendisi, anlatmıştık daha önce sesinin, yorumunun güzelliğini çok kez ve artık anlatacak ne kaldı ki gibi bir düşünceye düştüğümüz anda Elif Buse ortaya öyle bir çalışma koyuyor ki, düşüncemizden ötürü utanıyoruz.

Elif Buse Doğan ilk albümü Bihaber  piyasaya çıkalı 1,5 yıl kadar oluyor. Müzik piyasası göz önünde bulundurulduğunda 1,5 yıl çok kısa bir süre sayılabilir. Elif Buse bu kısa sürede ismini hızla duyurdu ve artık kendisini ismi bilinen birisi olarak tanımlayabilmekteyiz. Albümü Bihaber sonrası Elif Buse Karadeniz yöresinden  Gel Sevduğum isimli single ile bu yörenin de türkülerini hakkını vererek seslendireceğini bizlere gösterdi.

Sonra bu da yetmedi kendisine ve bu seferde Edirne yöresine el attı. Bu sabah instagram hesabında rastladım eğlenceli türkü Küp İçinde Nişasta nın tanıtım videosuna. Balkan yöresinin kendine has hareketliliği var türküde. İşin aslı daha önce duymadığım bir türküydü ve Elif Buse sayesinde ilk kez dinlemiş oldum. Klip çalışması ise önceki kliplere göre çok daha profesyonel ve renkli görünüyor. Seslendirdiği türküye ve Elif in yorumuna tek kelime ile bayıldım..

Elif Buse Doğan her geçen gün emin adımlarla yolunda ilerliyor vesselam, tutabilene aşk olsun (:

 

Özgür Çiçek

https://twitter.com/ozgur_ve_cicek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir