Erdoğan: Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir. Vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. Biz bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Bu yola kefenimizle çıkmışız. Önümüzde Yüksek Askeri Şura vardı. Yüksek Askeri Şura öncesi böyle bir şey yapılması çok manidardır.

Ben Marmariste’ydim. Ben ayrıldıktan sonra oraları bombalamışlar. Birileri ne olacağını çok iyi biliyordu. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir. Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Genelkurmay Başkanımızın durumunu şu anda bilemiyorum. Ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu peşinen söyleyeyim.

ERDOĞAN’IN KALDIĞI OTELE ATEŞ AÇILDI

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın konakladığı otele helikopterlerden ateş açıldı. Anadolu Ajansı, helikopterlerden inen  ağır silahlı kişilerin, daha sonra oteli abluka altına aldığını yazdı.

Habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’ten ayrılmasının ardından,  konakladığı otele 2 helikopterden ateş açıldı.

 

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, otel üzerinde bir süre  hareketsiz kalan helikopterlerden yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan 10-15  kişilik bir grup indi.

Erdoğan’ın konakladığı Yazıcı Grand Mares Otel’i abluka altına alan  silahlı kişiler hala bölgede bulunuyor. Silahlı gruptan bölgede bekleyen  vatandaşların üzerine ateş açıldığı öğrenildi.

Açılan ateş sırasında ilk belirlemelere göre 5 polis memurunun  yaralandığı, çıkan çatışma nedeniyle yaralıların hastaneye sevk edilemediği belirtildi.

Yaşanan olaylar üzerine polis ekipleri bölgede geniş güvenlik  önlemleri aldı.

1 ŞEHİT VE YARALILAR VAR

Erdoğan’ın ayrıldığı otele, iki askeri helikopteri havadan, komando oldukları görülen subay ve astsubaylar ise, karadan ablukaya alındı. Askerlerin bir kısmı otele girerken, bir kısmının dışarı beklediği görüldü. Polis ise askerle arasında başlangıçta bulunan yaklaşık 1 kilometrelik mesafe, daha sonra kısaldı. Özel harekat polisleri ile askerler arasında başlayan çatışmada bir polis memurunun şehit olduğu beş polis memurunun yaralandığı öğrenildi.
Muğla Valiliği’nde, Vali Amir Çiçek başkanlığında kriz masası oluşturulduğu belirtildi.

Odatv.com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir