Fly Infinity Tandem Paragliding Ölüdeniz Babadağ’dan 23-24 nisan tarihlerinde yapılacak olan uçuşların gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacağını duyurdu. Şirketin Facebook sayfasından aşağıdaki açıklama yapıldı : 

“Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezinde faaliyet gösteren firmamız, 23 – 24 NİSAN 2016 tarihlerinde planlanan uçuşların gelirini şehit ailelerine bağışlama kararı aldı. Sezonda 250 lira bedelle gerçekleştirilen uçuşları firma olarak 23-24 Nisan’da 90 liraya çekip, 160 kişiyi uçurmayı ve elde edilen gelirlerin şehit ailelerine bağışlamayı planlıyoruz. Sizlerinde desteklerini bekliyoruz.”

 

Fethiye Ölüdeniz’de 24 yamaç paraşütü pilotu, şehit ailelerine destek olmak için kampanya başlattı. 23-24 Nisan tarihlerinde yapacakları uçuşların ücretini 250 liradan 90 liraya çeken pilotlar, elde edilecek geliri, şehit ailelerine bağışlama kararı aldı. Etkinlik kapsamında 23 Güneydoğu gazisini ücretsiz uçuracak pilotlar, hem şehit ailelerine destek olmak, hem de 1965 rakımlı Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçmak isteyenleri Ölüdeniz’e davet etti.
2 BİN METREDE ŞEHİTLER ANILACAK
Yamaç paraşütü pilotu Cemal Övet, pilotların günlük atlayış sayısının 5’le sınırlı olması nedeniyle kampanyaya 160 kişinin katılabileceğini söyledi. Etkinlik kapsamında paraşütlerin Türk bayraklarıyla havalanacağını belirten Övet, şehitlerin gökyüzünde anılacağını kaydetti. Kampanya kapsamında yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin kendisine sosyal medya üzerinden de ulaşabileceğini aktaran Övet, “Her gün şehit haberleriyle uyanıyoruz.

Gerçekten bizleri üzüyor. Askerlerimiz, polislerimiz bizler için çetin bir mücadele veriyor. Biz de ‘Uçuş yaparak ailelere yardımımız olur’ diye düşündük. Bir yandan da dikkati şehit aileleri üzerine çekmek istiyoruz. Etkinliğimize 2 bin metrede şehitlerimizi anarak başlayacağız. Bunun yanında 23 Güneydoğu gazimizi hiçbir ücret almadan uçuracağız. Sezondaki ücretlerimiz 250 lira. Dövizin de artmasıyla yamaç paraşütü fiyatları da artıyor. Bu etkinliğe katılanlar hem şehit ailelerine bağışta bulunacak, hem de hayatlarında bir defa Ölüdeniz gibi cennet parçası bir yerden uçuş gerçekleştirecek” diye konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir