Akşam üzeri Twitter trend topic listesinde #FethullahGüleniadeEdiliyor hastagi ilk 10 a girdi. Konu hakkında çok fazla yorum yazıldı ama haberin kaynağı, doğruluğuna dair herhangi bir bilgi yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Abd’de olduğu şu saatlerde ortaya atılan iddia birçok kesimi heyecanlandırdı ama haber hakkında herhangi bir bulgu yok. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’de… Başbakan Ahmet Davutoğlu ise son dakika kararıyla kurmaylarıyla Paralel Yapı toplantısında.

Twitter’da ise gündem Fethullah Gülen’in iadesi. İddia ise büyük: Fethullah Gülen bu akşam askeri uçakla Türkiye’ye getiriliyor!

İddianın kaynağı ise Rus yayın kuruluş Sputnik adına açılan sahte hesap. Ancak Twitter kullanıcıları hesabın sahte olduğunu anlamayınca Gülen’in Türkiye’ye iade edileceği iddiası bir anda günün konusu oldu.

PARALEL YAPI TOPLANTISI KAFALARI KARIŞTIRDI

Twitter’daki iddiaların hemen ardından Ankara’dan gelen bir son dakika haberi de Fethullah Gülen gerçekten geliyor mu tartışması başlattı. Davutoğlu, saat 13.00’de kurmaylarını Paralel Devlet Yapılanması’yla mücadele konusunda görüşmek için topladı.

ERDOĞAN DA ABD’DE OLUNCA…

Yalan haberin yayılmasında bir diğer etken de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de olmasıydı. İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab’ı tutuklanması ve Erdoğan’ın Washington ziyareti iddaların kısa sürede yayılmasına neden oldu.

İşte o tweetler…

Fethullah Gülen iade ediliyor haberi

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir