Elif Buse Doğan daha öncesinde çok kez üzerine yazıp çizdiğim bir güzellik. Güzellik dediysem öyle sadece kaşı-gözü-gülüşü algılanmasın, hatasız sesi ve yorumunun güzelliği gülüşünün ki ile kesinlikle yarışır. Geçen sene Bihaber isimli albümünü çıkaran Elif Buse kısa sürede hızla yol alıyor ve görünen o ki bu daha hızlanarak devam edecek.

 

 

Geçen yıl çıkan albüm sonrası Gel Sevduğum isimli parçayı seslendiren Elif Buse.. Cümle böyle kalsın, haber modunda yazmaya başladım sanırm, sevmedim ((:

Geçen yıl Bihaber’i aldık dinledik sevdik. Sonrasında kendisini  rahatsız ettik, “yeni yeni türküler klipler istiyoruz”u  “taciz” denebilecek boyutlara varacak derecede dile getirdik ve mütevazi insan bizi duydu, dinledi ve Gel Sevduğum isimli Karadeniz yöresine ait türküyü seslendirdi- klip çekti. Elif Buse Doğan’ı takip edenlerin yaptığı yorumlardan anlaşıldığı üzere klip beğenildi ve çok sevildi. Trabzon Uzungöl, Sümela gibi görseli ön planda olan ortamlarda çekilen klipte Elif Buse Doğan’ın tatlışlığı bu güzellikler içinde dahada ön plana çıktı…

Elif Buse türkü konusunda ülkenin marka isimlerinden birisi olma yönünde ilerliyor. Kendisi henüz çok genç ama buna rağmen çok yol katetetti ve önü oldukça açık. Türkü seven birisi olarak üzerine yazmaktan keyif aldığım bir güzellik kendisi. Takibindeyiz ve yeni projelerini merakla bekliyoruz..

 

Özgür Çiçek

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir