Dövüş sanatlarındaki maharetleri ve sempatikliği ile gönüllerimizi fetheden efsane aktör Jackie Chan ile ilgili, muhtemelen daha önce duymadığınız 10 şey karşınızda:

Kaynak: http://imgur.com/gallery/MQNHh

1. Jackie Chan’in rol aldığı yapımları hiçbir sigorta şirketi karşılamıyor. Ünlü aktör, kendi dublörlerini kendisi eğitiyor ve hastane faturalarını kendi cebinden karşılıyor.

Jackie Chan'in rol aldığı yapımları hiçbir sigorta şirketi karşılamıyor. Ünlü aktör, kendi dublörlerini kendisi eğitiyor ve hastane faturalarını kendi cebinden karşılıyor.

2. Jackie’nin oğlu, babasının 130 milyon dolarlık servetinden tek kuruş bile alamıyor; çünkü servetin tamamı bağışlanacak.

Jackie'nin oğlu, babasının 130 milyon dolarlık servetinden tek kuruş bile alamıyor; çünkü servetin tamamı bağışlanacak.

”Eğer yetenekliyse, kendi parasını kazanabilir. Eğer değilse de paramı yalnızca ziyan edecek.” diyen aktörü tebrik ediyoruz ??

3. Ünlü oyuncu aynı zamanda bir şarkıcı ve yirminin üzerinde albümü var.

Ünlü oyuncu aynı zamanda bir şarkıcı ve yirminin üzerinde albümü var.

4. Jackie Chan’in ailesi o kadar fakirmiş ki; henüz bebekken neredeyse varlıklı bir İngiliz aileye evlatlık verilecekmiş.

5. Aktörün annesi bir uyuşturucu kaçakçısı, babası ise bir casusmuş.

Aktörün annesi bir uyuşturucu kaçakçısı, babası ise bir casusmuş.

6. Gece klüplerinde koruma olarak çalıştığı dönemde, bir kavgadan sonra iki gün boyunca elinin üzerindeki kemiği yerine sokmaya çalışır. Sonradan fark eder ki yerine sokmaya çalıştığı şey kemiği değil; kavga ettiği adamın dişidir.

Gece klüplerinde koruma olarak çalıştığı dönemde, bir kavgadan sonra iki gün boyunca elinin üzerindeki kemiği yerine sokmaya çalışır. Sonradan fark eder ki yerine sokmaya çalıştığı şey kemiği değil; kavga ettiği adamın dişidir.

7. 1973 yapımı Ejder Kalesi filminin çekimlerinde, Bruce Lee gerçekten Jackie Chan’e vurmuştur.

1973 yapımı Ejder Kalesi filminin çekimlerinde, Bruce Lee gerçekten Jackie Chan'e vurmuştur.

Ancak çekimi tamamlamak adına yönetmen söyleyene kadar ikisi de ayrılmamıştır. Chan ise Lee’nin onu tutmaya devam etmesini istediği için yaralanmış rolü yapmıştır.

8. Bir filminde, tek bir sahne tam 2900 kez tekrar edilmiştir.

Bir filminde, tek bir sahne tam 2900 kez tekrar edilmiştir.

9. 80’li ve 90’lı yıllarda, Triad’dan (Çin mafyası) kendini korumak için üzerinde birden fazla silah; hatta el bombası taşımış.

80'li ve 90'lı yıllarda, Triad'dan (Çin mafyası) kendini korumak için üzerinde birden fazla silah; hatta el bombası taşımış.

”Hong Kong’a geri döndüğümde, akşam yemeği için bir restorana gittim ve elleri bıçaklı, iki düzine Triad üyesi tarafından çevrelendim. Onlara silahımı gösterdim; ceketimin içinde de iki gizli silah vardı. Onlara artık kendimi tutamayacağımı söyledim.”

10. Pandalara bayılıyor! ???

Pandalara bayılıyor! ???

Pandalara bayılıyor! ???

Biz de ona <3

Biz de ona  <3

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir