Bu yıl 3. kez yapılan Türkvizyon 2015 yarışması çok farklı ülkeleri, çok farklı kültürleri bir araya getiriyor. Yaklaşık 300 milyon nüfusluk bir coğrafyayı ilgilendiren yarışma geçtiğimiz yıllarda coşkulu ve renkli görüntülere sahne olmuştu. Bu yıl da yarışmacıları beli olan yarışmanın ilgi ile takip edileceği aşikar. Tüm dünya üzerinden takip edilen yarışma 12 Aralıkta Bala Vizyon ve 19 aralıkta ise büyükler Türkvizyon olarak TMB Tv, ATV  VE Kral Tv dende izlenebilecek.

 

Yarışmada ülkelerince bilinen, hayran sayıları çok yüksek olan sanatçılar yarışıyor. Detayları TÜRKVİYON.TV adresinden takip edebilirsiniz. Bazı Türkvizyon 2015 Yarışmacıları :

Havadis Türk – Türk Dünyasına hitap eden Türk Dünyasının ilk ve tek müzik kanalı olan TMB TV(TÜRK MÜZİK BİRLİĞİTelevizyon kanalının projesi olan Türkvizyon Şarkı Yarışmasının üçüncüsü 19.12.2015 tarihinde Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı salonunda gerçekleştiriliyor.

Tüm Türk Dünyasının bir araya gelmesini, bütünleşmesini amaçlayan yarışmanın ilki, Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Eskişehirde(2013), ikincisi Tataristan’ın Başkenti Kazanda (2014) yapılmıştı.

Tüm dünyada büyük ses getiren yarışmanın üçüncüsü Rusya devletinin tüm müdahale ve engelleme çabalarına rağmen İstanbulda yapılması yapılıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir