Tuba Büyüküstün ile ilgili son günlerde bu başlıkları okuduk, okumaktayız. Ferzan Özpetek’in yeni gözdesi olduğu, Tuba Büyüküstün ile ilgili bir çok olumlu eleştirisi ve birlikte çalışma isteği. Sonra Vatikan’ın Tuba Büyüküstün’e ödül vereceği haberini aldık. İtalya Tuba Büyüküstün ile aşırı derecede ilgilenmeye başladı.

Durum biraz garip. Garip olan Tuba Büyüküstün’ün ödül alması veya Ferzan Özpetek ile çalışması falan değil elbette. Tuba Büyüküstün hayranlarının bakış açısına göre dünya üzerinde icat edilmiş tüm ödüller Tuba’ya verilebilir bunda sakınca yok hatta garip bile olmaz, garip karşılanmaz. Kendisi güzel olan her konuda ödüle layıktır ama düğün değil bayram değil Vatikan bizi neden öptü diye akla gelmiyor değil. Vatikan bu, durduk yere nüfus cüzdanında dinine islam yazan birine ödül vermez. Durumun garipliğinin Tuba’da farkına varmış olacak ki bugün “Vatikan’ın benden nasıl haberi oldu bende bilmiyorum” şeklinde bir açıklama yapmış. Hayırlara vesile olsun diyoruz, karmaşık durumlar, bizi aşar.

Neden bu konuyu yazdım bilmiyorum ama içimde anlatamadığım, ifade edemediğim bir rahatsızlık var. Umarım önümüzdeki süreç Tuba Büyüküstün’ün mutlu ve huzurlu yaşam standartına etki etmez…

 

Özgür Çiçek

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir