Türkiye 30 Mart seçimleri , tapeler , paralel  şu bu ile uğraşırken dizi izlemek ? Biraz utandırıcı , biraz zorlayıcı. Odaklanmak çok zor ama bugün gündemden o derece boğuldum ki nefes alabilmek adına Tuba Büyüküstün’ün seyrine dalmanın en kısa yol ve en etkili ilaç olacağını düşündüm. Diziyi henüz izledim ilk bölümünü. Hani güzel bir şeyi biriktiririz ve sonrasında ona doyabilmek adına saldırırız , benim Kara Para Aşk’ı 3 haftaya yakındır izlememe ve yazmama sebebim birazda bundan mütevellit.

Dizi başlar başlamaz direk dikkatimi çeken çekim yöntemleri. Farklılık hemen hissediliyor. Derken Tuba ve Engin’e bağlı çok ama çok büyük bir kitle ekranları başında kilitleniyor (:

Dizi başlar başlamaz insanın yüzüne tokat gibi çarpıyor. Daha kişileri tanıyalım derken iki ana karakterin en sevdiği iki kişi ölü bulunuyor. Çok sert bir başlangıç. Senaryo örgüsü ise dizi boyunca oldukça sağlam gidiyor.

Ve en önemlisi Tuba. On yıl olmuş gülüşü ile tanışalı. Tam on yıl öncesi Çemberimde Gül Oya’nın Zarife’siydi. Ve geçen bu on yıl sonrasında Tuba’nın gülüşü hala gizemini koruyor. Hiç eskimeden  ve etkisi hiç azalmadan hipnoza benzer bir etki ile izleyeni alıp farklı diyarlara taşıyor. Tuba ile ilgili her yazdığımda artık yazacak bir şey kalmadı , kelimelerim tükendi diyorum. Sonra Tuba gülüyor , anlıyorum ki geride Tuba adına kurulması gereken sayısız cümle daha var…

 

Engin Akyürek ? Hep aynı çizgide bir oyuncu. Türkiye bir dizi oyuncusunun sadece işi ile ve övgü ile anılıyor olması anormal bir durumdur. Anormal bir oyuncu Engin. İşini çok sağlam yapıyor ve sonrasında kalitesiz haberlere konu olmadan sessizce hayatına devam ediyor. Bu yüzden hayran kitlesi ölümüne bağlı O’na. Oyunculuğu ise her ne kadar sıkı bir takipçisi olmasam da öncesinde yer aldığı projelerden bildiğim kadarıyla daha da güzelleşmiş.

 

Kara Para Aşk senaryo çatlakları vermez ve gereksiz bir şekilde uzatılmazsa bence Türk dizi tarihinde unutulmayanlar listesinde sorgusuz sualsiz yerini alacaktır.

 

Özgür Çiçek

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir